Web Design

 

Ukázky práce

 

www.aurolio.cz

Databázové rozhraní iAMoS
 

www.ingema.net

Production Equipment Europe
 
 

Filosofie návrhu

Následující body jsou základem filozofie mých návrhů webových stránek. Všechny uvedené body je však možno na základě speciálních přání zákazníka pozměnit.
 • Důležitý je obsah, grafika až na druhém místě

  Při návrhu WWW prezentace klademe vysoké nároky na grafickou stránku a precizní grafiku, grafické efekty ale nesmí nikdy zhoršit orientaci zákazníka na vašich stránkách.

  Doby, kdy se lidé chodili na internet kochat jsou pryč, dnes se na internet chodí pro informace. Grafický vzhled musí být tomuto požadavku podřízen.

 • Funkčnost pro všechny

  Klíčový požadavek na každou prezentaci je, aby ji mohl shlédnout kdokoli. Naše návrhy nejsou tedy určeny jen pro jednu konkrétní verzi jednoho typu prohlížeče. Pokládáme za svou povinnost připravit design tak, aby ji mohl využívat kdokoli s jakýmkoli prohlížečem.

  V důsledku lpění na této vlastnosti musíme upustit od některých módních technologií - získáte tím ale větší důvěru svých zákazníků a nestratíte žádného zákazníka, kterému vaše stránky nefungují.

 • Publikační systémy

  Aby byly vaše stránky místem, kam se lidé vracejí, je třeba je často upravovat: buď musíte platit správci WWW stránek za změny, nebo si změny pomocí jednoduchého rozhraní provádíte sami.

  Preferujeme (pro vás levnější) první variantu a navrhujeme velmi levné jednoúčelové redakční systémy. Ve srovnání s velkými publikačními systémy (Zoner, Vltava,...) neplatíte již za provoz nic a náklady se tak vrátí dříve než za 6 měsíců.

 • Rychlost je důležitá, čas jsou peníze

  Klademe velký důraz na optimalizaci kódu a velikost obrázků tak, aby prohlížení stránek bylo svižné i při použití pomalého připojení. Příjemným vedlejším důsledkem je to, že prezentace je malá a tudíž levnější.

 • Profesionalita a nízká cena

  Dnes lze WWW řešení zadat značkovým profesionálním grafickým studiím, které vytváří tu nejhezčí grafiku na internetu, jsou však velmi drahé a můžete zadat tvorbu studentovi střední školy, což vás vyjde levně, výsledek bude ale na první pohled laciný. My se snažíme nalézt vhodný kompromis: za velmi nízkou cenu dostanete precizní práci.

 • Vždy jen ty služby, které chcete

  Jsme Vám schopni zajistit plný servis od poradenství při výběru vhodné hostingové firmy přes návrh struktury serveru a grafický návrh až po funkční stránky. Nikdy Vás však nebudeme přesvědčovat, co byste si ještě měli přikoupit a budeme respektovat Vámi dané podmínky.

 

Používané technologie

Vytváříme jak klasické HTML stránky, tak prezentace za použití skriptů jazyka PHP, případně i s podporou databází (MySQL, PotsgreSQL). Na oživení vzhledu stránek používáme CSS, JavaScript či animované obrázky. (Všechny tyto technologie jsou standartizovány nebo je dokáží zpracovat i starší prohlížeče.)

Neradi používáme technologie, které nejsou 100% kompatibilní či jsou efektní jen za cenu zpomalení práce (Flash animace, Java).

 

Proces návrhu

Proces návrhu je závislý na Vašich požadavcích. Typický postup pro nově zřizovaný server či předělávku stívajících stránek vypadá takto:
 1. Nejprve zjistíme, jaké jsou vaše potřeby a rozsah zamýšlené prezentace.
 2. Navrhneme Vám strukturu WWW serveru a necháme Vás vybrat z několika grafických variant - pošleme Vám nabídku včetně ceny.
 3. Po zapracování Vašich připomínek připravíme prezentaci, naučíme Vás na ní publikovat změny a necháme Vás vše otestovat.
 4. Po spuštění provozu garantujeme bezplatné opravy případných později nalezených chyb po dobu 6 měsíců.
 

Kontakt

Máte-li zájem o naše služby, kontaktujte nás prosím na .